Podsumowanie 2018 roku w TGK

Mijający rok był dla nas czasem wielu wyzwań, realizacji kilku ciekawych projektów, a także  zbierania kolejnych wartościowych doświadczeń, które systematycznie podnoszą jakość szkolenia w naszej Akademii podnoszą poziom pozostałych usług, które oferujemy.

TRENINGI

Na przestrzeni całego roku trenowaliśmy w kilkunastu grupach różnych kategorii wiekowych o zróżnicowanym poziomie zaawansowania. Wśród uczestników naszych zajęć znaleźli się bramkarze i bramkarki wielu wrocławskich oraz podwrocławskich klubów. Regularnie w grupach ogólnych, do których przystąpić może każdy zawodnik trenowało kilkudziesięciu golkiperów.

WSPÓŁPRACA Z KLUBAMI

Oprócz zajęć indywidualnych współpracowaliśmy także z wieloma dolnośląskimi klubami. Nasi trenerzy prowadzili regularne zajęcia bramkarskie w MKS Parasol Wrocław, Olympic Wrocław, Sporting Wrocław, AS Kiełczów, Sokół Marcinkowice, WKS „Śląsk”, Energetyk Siechnice, FORZA Wrocław, KA4Respect. W zajęciach brało udział kilkudziesięciu zawodników.

AKADEMIA ŚLĄSKA WROCŁAW

W całym roku kontynuowaliśmy współpracę ze Śląskiem Wrocław. Nasi trenerzy w osobach Jarosława Murackiego oraz Artura Woźniaka pracowali w sztabach zespołów od U15 do U17. Ci ostatni po wygraniu Centralnej Ligi Juniora Młodszego walczyli o Mistrzostwo Polski, przegrywając niestety półfinał z Jagiellonią Białystok. Od września treningi z bramkarzami młodszych kategorii Śląska prowadził trener Marek Zator. W ramach współpracy dwukrotnie zorganizowaliśmy Dzień Bramkarski w Śląsku Wrocław, w którym w sumie wzięło udział ponad 80 bramkarzy.

KS AZS WROCŁAW

W 2018 roku kontynuowaliśmy współpracę z Ekstraligowym AZS-em. Na stanowisku trenera bramkarzy w sierpniu Jarosława Murackiego zastąpił Dawid Jadczak, który z powodzeniem pracuje z bramkarkami.

OBOZY BRAMKARSKIE

Nieodzownym elementem naszego funkcjonowania są obozy bramkarskie. W mijającym roku zorganizowaliśmy aż 6 turnusów zimowych i letnich zgrupowań, w których udział wzięło ponad 150 bramkarzy i bramkarek z całej Polski. Ośrodkami, w których trenowaliśmy były Kępno, Świdnica oraz Strzegom.

BITWA BRAMKARSKA

Sztandarowym projektem realizowanym przez Total Goalkeeping był największy na świecie turniej dla bramkarzy pn.: Bitwa Bramkarska. Tegoroczna VI edycja odbywała się po raz pierwszy przez cały weekend i zgromadziła ponad 310 uczestników (w tym 14 dziewczyn). Ze względu na ogromne zainteresowanie turniejem dzięki wsparciu z budżetu Powiatu Wrocławskiego w pierwszy weekend czerwca zorganizowaliśmy w podwrocławskich Siechnicach Mini Bitwę Bramkarską dla mieszkańców powiatu i okolic. Ponad 70 uczestników mini turnieju świadczy o tym, że jest bardzo duże zapotrzebowanie na tego typu turnieje w naszej okolicy.

TRENINGI BRAMKARSKIEJ GRY NOGAMI

Kolejnym projektem, który zrealizowaliśmy były treningi Bramkarskiej Gry Nogami. Dzięki wsparciu z ministerialnego programu KLUB kilkudziesięciu bramkarzy i bramkarek od września do końca listopada brało udział w darmowych treningach doskonalących niezwykle ważne dla golkiperów umiejętności gry nogami.

TGK COACH LAB

Doświadczenie, które zebraliśmy na przestrzeni ostatnich lat skłoniło nas do zainicjowania dużego projektu szkoleniowego dla trenerów bramkarzy oraz samych zawodników. W 2018 roku zorganizowaliśmy dwukrotnie (w Warszawie oraz we Wrocławiu) pierwsze warsztaty dla trenerów GK COACH BASICS – Podstawy w pracy trenera bramkarzy. W szkoleniach wzięło udział ponad 20 trenerów.

NOWI TRENERZY W TGK

Nieustannie rozwijająca się organizacja potrzebuje nowych bodźców do rozwoju, a takimi niewątpliwie są nowi trenerzy pojawiający się w jej strukturach. Do grona TGK TEAM w tym roku dołączył trener Dawid Pędziałek oraz trener Sebastian Bielichowski, na co dzień pracujący w ŁKS Łódź. Ten pierwszy prowadzi regularne zajęcia z bramkarzami we Wrocławiu, drugi pojawia się na naszych obozach. Warto dodać, że zarówno jeden, jak i drugi pierwszą styczność z Total Goalkeeping miał podczas szkolenia z cyklu TGK COACH LAB. Z pracą w TGK pożegnał się natomiast trener Maciej Szaciłło, który postanowił kontynuować czynne uczestnictwo w rozgrywkach ligowych jednego z klubów.

ZBIERANIE NOWYCH DOŚWIADCZEŃ

Nasi trenerzy nieustannie się rozwijają by polepszać jakość szkolenia TGK. W ramach podnoszenia swoich kompetencji wzięli udział w wielu konferencjach oraz warsztatach o tematyce bramkarskiej i nie tylko. Były to m.in. International Goalkeeping Coach Workshop, LECH Conference, czy Wprowadzenie treningu mentalnego w praktyczny trening piłkarski.

Ogromny sukces zawodowy odniósł trener Jarosław Muracki, który pod koniec roku obronił pracę doktorską na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

SUKCESY NASZYCH BRAMKARZY

Rok 2018 obfitował w mniejsze lub większe sukcesy naszych podopiecznych. W młodzieżowych Reprezentacjach Polski kobiet zagrały Sara Kierul, Jagoda Sapor, Marta Kaźmierczak, Oliwia Macała oraz Amelia Niedzielska. Wielu bramkarzy występowało w kadrach wojewódzkich, a niezliczona ilość zdobyła tytuł najlepszego bramkarza turnieju.

REPREZENTACJA POLSKI BEZDOMNYCH

Za sprawą trenera Marka Zatora bramkarze Reprezentacji Polski Bezdomnych odbyło kilka specjalistycznych treningów, które z pewnością zaprocentowały na Mistrzostwach Świata w Meksyku, w których nasza reprezentacja pokazała się z dobrej strony.

MARKA ZERO I DLABRAMKARZA.PL

Co raz większym zainteresowaniem cieszy się nasz sklep, który oferuje specjalistyczny sprzęt bramkarski. W ciągu roku sukcesywnie rozwijaliśmy także naszą nową markę – ZERO. To sygnowana przez Total Goalkeeping marka odzieżowa z unikalnymi produktami, które spodobają się każdemu bramkarzowi. Produktem flagowym są rękawice bramkarskie produkowane z najwyższej jakości materiałów. Trafiły już do wielu zawodników, którzy w zdecydowanej większości wypowiadają się bardzo pozytywnie na ich temat.

NOWA STRONA INTERNETOWA

Pod koniec roku do użytku oddaliśmy nową stronę internetową naszej Akademii.

JAKIE PLANY NA 2019 rok?