Trenujemy z Blind Football Poland

17:46:22  05/04/2015
Nasza Akademia została zaproszona do współpracy przy rozwijaniu Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej Niewidomych. Oczywiście decyzja musiała być tylko jedna - od kwietnia rozpoczynamy treningi z bramkarzami Blind Football Poland.

Piłka Nożna Niewidomych w Polsce jest bardzo mało znana. Dość powiedzieć, że jak do tej pory w naszym kraju funkcjonują tylko dwa kluby - Sprint Wrocław oraz zespół z Krakowa. Zasady gry są zupełnie inne, niż w przypadku odmiany 11-osobowej. Wszyscy zawodnicy z wyjątkiem bramkarzy grają z opaskami na oczach. W piłce zamontowany jest specjalny dzwoneczek, a najważniejszymi osobami są zewnętrzni pomocnicy, którzy za pomocą sygnałów słownych komunikują ważne informacje w kierunku zawodników. 

Dla wielu członków aktualnej reprezentacji Polski możliwość gry w piłkę stała się niesamowitym prezentem od życia. Kolejnym prezentem szczególnie dla bramkarzy będzie udział w naszych treningach. Współpracę rozpoczynamy już od początku kwietnia i czekamy na pierwsze sukcesy.

Więcej informacji o Blind Football Poland można znaleźć na oficjalnej stronie reprezentacji oraz na profilu na Facebooku.

Secured By miniOrange