Projekt “Polskie Bramkarki”

20:39:24  03/11/2014

Realizowany w Gutowie Małym projekt "Polskie Bramkarki", do którego zostali zaproszeni nasi trenerzy dobiegł końca. Blisko 50 zawodniczek z całej Polski wzięło udział w tym nowatorskim przedsięwzięciu.

Pomysł na realizację tego typu projektu zaproponował Andrzej Padewski, odpowiedzialny w Polskim Związku Piłki Nożnej za piłkę kobiecą. Został on zrealizowany w ramach programu UEFA Women's Football Development.

grupowe

W ciągu jednego weekendu sprawdzonych zostało wiele bramkarek w przedziale wiekowym 10-15 lat. Praca treningowa odbywała się w 4 grupach. Trenerzy podzieleni na dwuosobowe zespoły na każdych zajęciach pracowali z innymi dziewczętami i sprawdzali takie elementy, jak: technika gry obronnej bramkarza, technika gry w ataku, sprawność ogólna i koordynacja oraz umiejętność komunikacji w zespole. 

"Spośród wszystkich dziewczyn wybraliśmy kilka wyróżniających się w każdym z roczników. Dzięki temu wiemy, którym bramkarkom należy się przyglądać w kontekście gry w reprezentacji Polski" - powiedział po zgrupowaniu Jarosław Muracki, trener bramkarek kadry Polski U15.

Ze względu na bardzo dużą liczbę zgłoszeń dziewcząt do wzięcia udziału w projekcie planowany jest drugi etap w pierwszym kwartale 2015 roku.

Nie ma zdjęć w tej galerii.