Podsumowanie 2014 roku

10:43:09  31/12/2014
Mijający rok był dla Total Goalkeeping niezwykle owocny i zarazem pracowity. Rozwinęliśmy skrzydła na wielu płaszczyznach, co spowodowało wzrost poziomu sportowego oraz organizacyjnego naszej Akademii.

podsumowanie-rokuPoczątek roku przebiegał pod hasłem budowania wizerunku nowej nazwy oraz logotypu. Po zmianach, które nastąpiły w grudniu 2013 roku dziś możemy powiedzieć, że był to ruch w dobrym kierunku. Dzięki niemu rozwój Akademii niezwykle przyspieszył. 

W styczniu zorganizowaliśmy w Nowej Rudzie obóz bramkarski,w którym wzięło udział 24 zawodników z całej Polski. Wówczas do kadry trenerskiej dołączył Paweł Skwierczyński. Kolejne miesiące przebiegały intensywnie pod względem treningowym. W marcu trener Jarosław Muracki wziął udział w dwutygodniowym stażu w SL Benfica Lizbona. Doświadczenia zebrane podczas pobytu w Portugalii już są wprowadzane w Akademii. Powstała robocza wersja autorskiego programu szkolenia bramkarzy oraz szereg różnego rodzaju programów sportowych zgodnie, z którymi pracujemy na co dzień.

jarek_benfica

Od marca rozpoczęliśmy także przygotowania do III Bitwy Bramkarskiej. Impreza została uznana za kolejny sukces. Wzięło w niej udział ponad 170 bramkarzy oraz bramkarek. Niewątpliwie jest to największa impreza sportowa dla bramkarzy na świecie. DSC_0337W między czasie powstał pomysł na utworzenie pomorskiego oddziału Akademii oraz organizację Bitwy Bramkarskiej Pomorze. Nasza koncepcja szybko została zrealizowana. W samym evencie wzięło udział około 60 bramkarzy. Dziś pomorski oddział współpracuje już z dwoma klubami, a kadrę trenerską TGK uzupełnił trener Mariusz Kuchta.

2014 rok otworzył drzwi dla jednego z naszych trenerów do kadry narodowej. Od kwietnia szkoleniem bramkarek kadry U15 zajmuje się trener Jarosław Muracki. W listopadzie trener Jarek oraz Artur Woźniak zostali zaproszeni przez Polski Związek Piłki Nożnej do wzięcia udziału w unikatowym projekcie "Polskie Bramkarki" realizowanym w ramach UEFA Women's Football Develompent Programme. IMG_1927Co więcej, braliśmy także udział w dwóch kursokonferencjach dla trenerów piłki nożnej w charakterze prelegentów. Pojawiły się także dwa kwartalniki z naszą propozycją i koncepcją ćwiczeń w treningu bramkarskim.

Wakacje były dla nas okresem niezwykle pracowitym. Postanowiliśmy zorganizować tym razem już dwa turnusy obozu bramkarskiego. Łącznie wzięło w nim udział 40 golkiperów. 

Wrzesień spowodował przełom, jeśli chodzi o rozwój i współpracę z Wrocławskimi klubami. Do grona naszych Partnerów sportowych dołączył WKS "Śląsk", Olympic Wrocław oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego JUNIOR Wrocław. W związku z tym musieliśmy zadbać o kolejne wzbogacenie naszej kadry trenerskiej. Do dziś w Total Goalkeeping szkoli się trzech stażystów.

Naszym marzeniem i życzeniem jest, aby kolejny rok był równie dobry, jak ten mijający.

Serdeczne podziękowania oraz życzenia szczęśliwego Nowego Roku, bogatego w sukcesy życiowe i sportowe kierujemy do wszystkich bramkarz, ich rodziców, trenerów, klubów oraz Partnerów, z którymi mamy okazję współpracować 🙂